Stavba

Výstavba domu probíhá 3 měsíce včetně založení. Zajistíme pro Vás stavební povolení a veškerou výrobní dokumentaci, případně řešení financování hypotékou. Do půl roku od naší první schůzky můžete bydlet v novém domě.

Založení stavby je zajištěno zemními vruty. Tím minimalizujeme zemní práce a stoprocentně oddělíme stavbu od zemní vlhkosti. Rychle a přesně tak vytvoříme ideální tepelnou izolaci podlahy.

Základ hrubé stavby včetně podlahy a stropu tvoří systémové izolační panely K- Kontrol společnosti Czechpan. Tento stavební systém nám umožňuje zajistit vysokou kvalitu provedení a rychlou výstavbu.

Vysoká kvalita certifikovaných dřevěných eurooken SLAVONA v kombinaci s trojskly zajišťuje nízké energetické ztráty. Velké prosklené plochy umožňují významné teplotní zisky v chladných měsících a krásný výhled do přírody. Případnému přehřívání v letních měsících zabraňuje venkovní nebo vnitřní stínění, které nabízíme v několika variantách.

Střechu tvoří UV stabilní fólie zatížená kačírkem nebo osázenou extenzívní zelení, která zlepšuje tepelnou bilanci domu a zpomaluje odtok dešťové vody. Fólie je umístěná nad nosnou vrstvou pro hlavní hydroizolaci, pod kterou je provětrávaná mezera mezi sendvičovými panely K-KONTROL®.

Rovná střecha pomáhá snižovat energetickou náročnost domu, jelikož není třeba vytápět nebo ochlazovat velký prostor. Je snadná na údržbu, nehrozí sesuvy sněhu a dochází k jejímu rovnoměrnému zatížení. Pro oblasti, kde není povolena střecha rovná, montujeme střechu sedlovou.

Fasáda domu je řešena třemi druhy obkladových materiálů. Používáme masivní dřevo ve dvou variantách – peření nebo svislé latě. Dalšími variantami jsou vysokotlaký děrovaný laminát nebo dřevocementové desky Cetris Akustic.

Do všech domů standardně dodáváme vzduchotechnickou jednotku s rekuperací tepla z odváděného vzduchu. Tím je regulovaně a efektivně zajištěn přísun čerstvého vzduchu i v zimních měsících. Pomocí vzduchotechniky domy také vytápíme nebo instalujeme klasický rozvod teplovodního vytápění s radiátory.

Darovaný strom dle Vašeho výběru symbolizuje náš pozitivní vztah k přírodě a snahu minimálně narušit okolí domu. Navíc výrazně přispívá k celkové pozitivní tepelné bilanci domu. Proto na něj nabízíme doživotní záruku.
  • VÝSTAVBA DOMU PROBÍHÁ 3 MĚSÍCE VČETNĚ ZALOŽENÍ.
  • ZALOŽENÍ STAVBY JE ZAJIŠTĚNO ZEMNÍMI VRUTY.
  • HRUBÁ STAVBA JE ZHOTOVENA ZE SYSTÉMOVÝCH IZOLAČNÍCH PANELŮ K-KONTROL® SPOLEČNOSTI CZECH PAN.
  • DŘEVĚNÁ EUROOKNA SLAVONA S IZOLAČNÍMI TROJSKLY.
  • STŘECHU TVOŘÍ UV STABILNÍ FÓLIE ZATÍŽENÁ KAČÍRKEM NEBO OSÁZENOU EXTENZÍVNÍ ZELENÍ.
  • FASÁDA DOMU JE ŘEŠENA TŘEMI DRUHY OBKLADOVÝCH MATERIÁLŮ.
  • VZDUCHOTECHNIKA S REKUPERACÍ TEPLA ODVÁDĚNÉHO VZDUCHU.
  • DAROVANÝ STROM DLE VAŠEHO VÝBĚRU PŘISPÍVÁ K CELKOVÉ POZITIVNÍ TEPELNÉ BILANCI DOMU.